bagazniki.waw.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Zalety korzystania z boxów dachowych

Strona główna  »  Artykuły  »  Zalety korzystania z boxów dachowych


Zalety korzystania z boxów dachowych Nasz mały samochód osobowy okazał się stanowczo za mały po przyjściu na świat dziecka. Konieczność zapakowania wózka i innych niezbędnych rzeczy sprawiła, że gorączkowo zaczęliśmy się rozglądać za jakimś nowym, większym samochodem. Niestety, ten kto był w podobnej sytuacji do naszej, wie że zakup używanego samochodu nie jest tak łatwy, jak może się wydawać. Ostatecznie postanowiliśmy pozostać przy dotychczasowym, sprawdzonym samochodzie. Problem braku wystarczającej ilości miejsca w bagażniku miały rozwiązać boxy dachowe mocowane na dach auta. Dotychczas nie korzystaliśmy z takich pomysłów. Czytając jednak fora internetowe daliśmy się przekonać do tego pomysłu.

Wiedzieliśmy, że zanim wybierzemy box, konieczne jest poznanie dokładnych wymiarów dachu samochodu. To właśnie do tej części pojazdu mocowane są boxy dachowe. Sposób instalowania bagażnika nie jest skomplikowany – całość odbywa się za pomocą regulowanych uchwytów, zaciskanych na specjalnie przygotowanych do tego celu miejscach. Nie ma potrzeby wiercenia żadnych dziur w dachu. Obawialiśmy się nieco tego, bo widzieliśmy kilka pojazdów, w których boxy dachowe były zamocowane w takich sposób.

Dziś jesteśmy już po kilku miesiącach od montażu boxu na dachu. Samochodem przejechaliśmy blisko 10 000 km i z tej perspektywy możemy powiedzieć, że decyzja o zakupie okazała się strzałem w dziesiątkę. Box nie zwiększa zużycia paliwa, ani nie pogarsza komfortu jazdy i prowadzenia samochodu. Zyskaliśmy natomiast dodatkową przestrzeń bagażową, którą wykorzystujemy do przewożenia lżejszych przedmiotów.