bagazniki.waw.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Używanie bagażnika samochodowego

Strona główna  »  Artykuły  »  Używanie bagażnika samochodowego


Używanie bagażnika samochodowego Korzystanie z bagażnika samochodowego nie wydaje się być trudnym zadaniem. Wystarczy wszak załadować do niego wszystkie potrzebne rzeczy, a następnie wyruszyć w podróż. Czy jednak rzeczywiście? Czy nie ma innych rzeczy do wykonania? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak bezpiecznie wykorzystywać bagażniki samochodowe, aby służyły nam długo i niezawodnie.

Rzeczą, którą powinien wykonać każdy kierowca, zanim zacznie pakować swój bagażnik, to skontrolowanie poprawności mocowań. W większości przypadków są to mocowania na śruby, które niestety mogą ulegać osłabieniu. Dlatego upewnienie się, że wszystkie połączenia są właściwie dociągnięte jest koniecznością, o której nie można zapominać. Kiedy mamy pewność, że nasz bagażnik jest przymocowany solidnie, można zabrać się do jego ładowania. Stosujemy tutaj prostą i wygodną zasadę – układamy rzeczy od najcięższej do najlżejszej. Chodzi bowiem o to, aby środek ciężkości znajdował się maksymalnie nisko. Poprawia to przyczepność samochodu do drogi.

Produkty, które umieszczamy w bagażnika winny być chronione przed przesuwaniem się. Jeżeli tego nie dopilnujemy, to nawet najlepiej wytłumione bagażniki samochodowe będą hałasować podczas jazdy. Może to dekoncentrować kierowcę, sprawiając że trudniej będzie mu zachować bezpieczny styl jazdy. Bagażniki jeżeli posiadają pokrywę, powinny być dokładnie sprawdzone pod kątem jej zamknięcia i zamocowania. Coraz częściej niestety zdarzają się przypadki, że źle zabezpieczone bagażniki samochodowe i ich pokrywy otworzyły się podczas szybkie jazdy. Pęd powietrza dostał się pod klapę i zwolnił zatrzask. W takich momentach często dochodzi do nieszczęścia, którego można było uniknąć.