bagazniki.waw.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Najlepsze boxy dachowe

Strona główna  »  Artykuły  »  Najlepsze boxy dachowe


Najlepsze boxy dachowe

Jak poznać że mamy do czynienia z boxem wysokiej jakości? Czy wszystkie bagażniki dachowe będą spełniały nasze oczekiwania? Czy możliwe jest zakupienie boxu dachowego, a następnie jego oddanie, kiedy z jakichś powodów nie będzie nam odpowiadał? To ostatnie zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Nawet jeżeli zakupu dokonaliśmy przez internet, to prawo do zwrotu przysługuje w terminie 10 dni wyłącznie na towar nieużywany. Zamontowane nawet jeden raz do dachu boxy dachowe takimi już nie są. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób boxy zostały wyprodukowane. Oto najważniejsze punkty, które należy brać pod uwagę.

Przede wszystkim materiał. Pomimo że niemal wszystkie boxy dachowe są wykonywane z na pozór tego samego tworzywa, to wcale tak nie jest. Różnią się one od sobą takimi rzeczami jak elastyczność, grubość i sposób lakierowania. Na przykład wykorzystanie słabej jakości lakieru sprawi, że powłoka może pękać od promieni słonecznych, temperatur, a w końcu obciążenia. Dlatego warto wykonać próbę i sprawdzić w jakim stopniu boxy dachowe są odkształcalne.

Następny punkt to sposób wykonania mocowań. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest to część. To właśnie ona decyduje o tym, jak dobrze bagażnik będzie przymocowany do dachu. Plastikowe mocowania nie są polecane z uwagi na to, że tworzywo z czasem staje się kruche. W pewnych wypadkach może to grozić odpadnięciem boxu podczas szybkie jazdy. Jak poważne może to mieć konsekwencje, nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepszym rozwiązaniem będą boxy na dach z metalowymi mocowaniami. Dla poprawy estetyki, warto wybierać te proszkowo lakierowane na kolor czarny, wówczas mniej się odznaczają od całości.